ЗАВІДУВАЧ ВІДДІЛЕННЯ

Декада спеціальності «Початкова освіта»

    4 листопада 2024 року згідно плану проведення декади спеціальності «Початкова освіта» було проведено  заняття з німецької мови для здобувачів освіти першого курсу на тему «Der Appetit kommt beim Essen», викладач Марина ТРАКУН. Мета заняття: активізувати лексико-граматичні навички усного мовлення з теми; розвивати пам’ять та критичне мислення, розвивати мовні компетентності. Під час заняття здобувачі освіти виконували різноманітні завдання на повторення лексики з теми «Їжа та покупки», працювали з автентичними текстами та пісенним матеріалом, розповідали про свої харчові уподобання.



    7 листопада 2014 року в рамках декади спеціальності «Початкова освіта» було проведено методичну гостину на тему «Використання цеглинок LEGO в освітньому процесі НУШ.» Захід був запланований для здобувачів освіти груп П-31 та П-41.  Викладач англійської мови та методики англійської мови в початковій школі Яна ЗАДОРОЖНЯ запросила провідних спеціалістів – викладачів Харківської гуманітарно-педагогічної академії: Юлія БЛУДОВА, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту; Олена ІЛЬЇНА, кандидат педагогічних наук, доцент, старший викладач кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту які надали практичні навички використання LEGO цеглинок та LEGO Systems на уроках в початковій школі.

Захід пройшов у дружній та інформативній атмосфері. Всі учасники могли зануритися в дитинство та попрацювати з сучасним незамінним матеріалом для учнів НУШ.


    8 листопада у рамках декади спеціальності Початкова освіта  Світлана СЛАБИНСЬКА провела івент на тему: «Занурення в соціально-емоційне та етичне навчання».

У реаліях сьогодення світова педагогічна спільнота працює над створенням такої парадигми освіти, яка б відповідала викликам сьогодення, забезпечувала сталий розвиток людства та водночас залишала в центрі уваги людину, гуманістичні цінності, фізичне та ментальне здоров’я особистості. Одним із сучасних підходів у цьому контексті є соціально-емоційне навчання.

 Спікерами івенту були учителі Семʼянівського НВК, а саме:

Олена ПРОМСЬКА, випускниця Красноградського педагогічного училища – 1993 року, директорка Семʼянівського НВК Полтавської міської ради і Бричківського НВК,  учителька української мови та літератури, учителька польської мови, експертка з інституційного аудиту, експертка із сертифікації вчителів української мови і літератури, тренерка Майкрософт, тьюторка в проєкті «Освітній Суп» з подолання освітніх втрат;

Світлана МУЛЬ,  вчителька початкових класів Семʼянівського НВК Полтавської міської ради, тренер СЕЕН;

Світлана ХОЛОДНА, психологиня Семʼянівського НВК Полтавської міської ради, тренер СЕЕН

Говорили про:

-          Міжнародну програму з розвитку м’яких навичок;

-          Три виміри СЕЕН;

-          Педагогічну модель «Три рівні розуміння»;

-          Посібник і ресурси СЕЕН.

Також були проведені розігрів і хвилинна практика. Дякуємо спікерам за сучасні, цікаві напрацювання та поради.




08 листопада у рамках декади спеціальності 013 Початкова освіта  у групі П-41 було проведено заняття з основ педагогічної майстерності на тему: «Стилі педагогічного спілкування» викладач Людмила ГАЖА.

У всі часи вчителя-майстра вирізняє вміння налагоджувати педагогічне спілкування з учнями та колегами, з батьками школярів, досягти взаєморозуміння з ними та вести за собою.     У процесі спілкування проявляються професіоналізм учителя, його педагогічна майстерність і педагогічний артистизм.

     У концепції НУШ наголошується, що головним завданням кожного вчителя є вміння майстерно організувати спілкування з учнями, урахувавши особистісні якості учнів, знання правил та вимог педагогічного спілкування.

Метою заняття було – ознайомити здобувачів освіти з поняттям педагогічного спілкування, його особливостями, функціями, принципами, видами.  Познайомити зі структурою педагогічного спілкування та його стилями.  У ході заняття здобувачі освіти виконували різні практичні вправи «Зіпсований телефон», «Ярлики», «Ідеальна модель», «Розкажи про….». Здобувачі освіти ознайомилися з  моделями педагогічного спілкування, розглянули  ситуації, та пропонували варіанти вирішення. Говорили про Комунікабельного вчителя та  притаманні йому ознаки.


11 листопада в рамках навчальної програми та плану декади спеціальності «Початкова освіта» було проведено відкрите заняття з історії України на тему «Українська Держава» викладач Юрій ДЕМ’ЯНИК. На занятті здобувачі освіти ознайомилися з ключовими етапами становлення Української Держави у 1918 році, зокрема з діяльністю Павла Скоропадського, розглянули економічні, соціальні та політичні зміни, які відбулися в країні за цей період.

12 листопада 2024 року викладач української мови та літератури Світлана ТУРЧИНА-ПРИХОДЬКО провела між здобувачами освіти груп П-11 та П-21 мовну вікторину:  «Нас єднає мова».

Метою заходу було: донести до  здобувачів освіти красу і багатство української мови; спонукати їх до творчої праці; розвивати мовленнєві здібності здобувачів освіти; збагачувати словниковий запас; виховувати повагу до рідного слова; формувати всебічно-розвинену особистість з патріотичною позицією.

Здобувачі освіти дізналися про історію виникнення свята – Дня української писемності та мови,  життя та діяльність Нестора Літописця, про сучасний стан української мови; закріпили правила та складні мовленнєві ситуації. У ході заняття здобувачі освіти розгадували кросворд, грали в ігри зі словами.

   

    12 листопада. Україна подарувала світові величезну кількість талановитих людей. З метою ознайомлення з біографіями та здобутками славетних українців 12 листопада викладач Петро МУДРИК у рамках декади спеціальності «Початкова освіта» провів позааудиторний захід на тему: «Українці, які змінили світ». Серед відомих постатей здобувачі освіти мали змогу розглянути Катерину Білокур, українську художницю жанру наївного мистецтва, майстриню народного декоративного живопису. Вона входить до переліку найвідоміших жінок давньої та сучасної України. Ілля Ріпин, український художник із козацького роду на прізвисько Ріпа. Володимир Івасюк – український композитор-виконавець, музикант, мультиінструменталіст, поет. Герой України. Свою одну з перших пісень він присвятив своїй матері, яку він дуже любив.



13 листопада відповідно до плану декади спеціальності «Початкова освіта» викладачами: Світланою СЛАБИНСЬКОЮ та Мариною ТРАКУН проведено онлайн-засідання «круглого столу» за темою «Сучасній школі – сучасний вчитель». У ході засідання було обговорено питання ролі сучасного вчителя в освітньому середовищі, питання професійної компетентності молодого спеціаліста та його професійних здібностей. Спікерами зібрання були:

-    Олена КОРІННА, директор Комунальної установи «Зачепилівський центр професійного розвитку педагогічних працівників Зачепилівської селищної ради Харківської області»;

- Любов ПОМИЛЯЙКО, директор Роздольської гімназії Наталинської сільської ради Красноградського району Харківської області;

-  Ганна ЮРКО, вчитель початкових класів Комунального закладу «Наталинський ліцей Наталинської сільської ради Красноградського району Харківської області»;

- Софія КУЛАКЕВИЧ, здобувачка освіти IV курсу спеціальності Початкова освіта Красноградського фахового педагогічного коледжу КЗ «ХГПА»;

-     Анна ЗАХЛЄБІНА, здобувачка освіти III курсу спеціальності Початкова освіта Красноградського фахового педагогічного коледжу КЗ «ХГПА»;

-     Марія КОНДРИН, здобувачка освіти III курсу спеціальності Початкова освіта Красноградського фахового педагогічного коледжу КЗ «ХГПА».

Олена Корінна розповіла про завдання й функції центру професійного розвитку педагогічних працівників, про труднощі, з якими зустрічаються молоді педагоги. Також Олена Михайлівна презентувала відео від випускників коледжу, які наразі працюють в Зачепилівській громаді.

Любов ПОМИЛЯЙКО представила досвід роботи закладу загальної середньої освіти, а також надала поради здобувачам освіти коледжу щодо самовдосконалення та саморозвитку.

Ганна ЮРКО поділилася досвідом проходження сертифікації педагогічних працівників та закликала майбутніх педагогів до творчої активної діяльності.

Своїм баченням іміджу сучасного вчителя, його професійних компетентностей, організації освітнього процесу в майбутньому поділилися Софія КУЛАКЕВИЧ, Анна ЗАХЛЄБІНА, Марія КОНДРИН.

Тема «круглого столу» не залишила байдужими нікого з учасників,  наданий виступаючими масив інформації зробив засідання колом спілкування. Дякуємо  усім  учасникам  за  активну  та  результативну  роботу!













У рамках декади спеціальності «Початкова освіта» здобувачі освіти ІІІ курсу разом з викладачкою інформатики Мариною БОЙЧУК та викладачкою англійської мови Яною ЗАДОРОЖНЬОЮ презентували проєкт «Презентація додаткових кваліфікацій». Розкрили своє бачення особливостей професії вчителя інформатики та вчителя англійської мови початкової школи, зосередили увагу на використанні методів організації освітнього процесу в початковій школі, застосуванні технологій творчої педагогічної діяльності.




Засідання мімі-педрад на відділенні початкової та дошкільної освіти
    Відповідно до плану роботи коледжу проводяться засідання міні-педрад відділення. Розглядаються питання: 
- Ознайомлення  здобувачів освіти з  графіком освітнього процесу на 2024/2025 навчальний рік. 

- Аналіз стану успішності на відділенні за минулий навчальний рік та результатів конкурсу «Краща група»; 

 - Визначення дисциплін для факультативних занять з метою забезпечення належної підготовки здобувачів освіти, що виносяться на державну підсумкову атестацію у формі ЗНО (НМТ) в 2025 році. 

 - Контроль за станом успішності та відвідування (онлайн) занять  здобувачів освіти. 

 - Аналіз рейтингової системи оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти. 

 - Підготовка  матеріалів на засідання педагогічної ради «Соціально-психологічні проблеми адаптації здобувачів освіти перших курсів». 

-- Аналіз виконання індивідуальних навчальних планів і програм студентами відділення. Перевірка оформлення  групової документації, допуск  здобувачів освіти до складання семестрових  іспитів. 

-  - Аналіз успішності та відвідування занять в групах за І та ІІ  півріччя

- -  Роль наставника групи  у координації дій щодо підвищення якості знань  здобувачів освіти

 - Особливості проходження, реєстрація та підготовка здобувачів освіти до проходження державної підсумкової атестації  у формі ЗНО (НМТ)-2025

 - Формування загального рейтингу успішності для призначення стипендії здобувачам освіти відділення згідно з існуючим положенням







Підвищення кваліфікації


  ВІТАЄМО наших медалістів!
    Золотою медаллю нагороджені Кондрин Марія та Рінкун Дмитро, здобувачі освіти спеціальності 013 Початкова освіта, які закінчили у 2023/2024 навчальному році навчання для здобуття повної загальної середньої освіти, досягли високих успіхів у навчанні та за результатами семестрового, річного оцінювання мають досягнення у навчанні 10-12 балів з предметів навчального плану.



    16.05.2024 року здобувачі освіти відділення початкової та дошкільної освіти під керівництвом завідувачки відділення Світлани СЛАБИНСЬКОЇ брали участь та були нагороджені дипломами у Національній руханці в вишиванках «Дякуємо ЗСУ» до Міжнародного дня вишиванки в рамках Національного проєкту «Цікава Фізкультура-2.0 Перезавантаження» були нагороджені 










    03 травня 2024 року здобувачі освіти відділення початкової та дошкільної освіти брали участь у майстер-класі з писанкарства на передодні ВЕЛИКОДНЯ у Красноградському краєзнавчому музеї імені П. Мартиновича.



 18 квітня 2024 року Світлана СЛАБИНСЬКА, завідувачка відділення початкової та дошкільної освіти брала участь у онлайн-семінарі який проводився управлінням Державної служби якості освіти у Харківській області з метою забезпечення якості фахової передвищої освіти та надання допомоги закладам у підготовці до акредитації освітньо-професійних програм.  
    Захід відбувся за участі Наталії ВІТРАНЮК, начальника управління контролю та акредитації у сфері фахової передвищої і вищої освіти Державної служби якості освіти України.


 1 квітня 2024 року відповідно до плану роботи  КРАСНОГРАДСЬКОГО ПЕДАГОГІЧНОГО ФАХОВОГО КОЛЕДЖУ КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ «ХАРКІВСЬКА ГУМАНІТАРНО-ПЕДАГОГІЧНА АКАДЕМІЯ» ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ  на платформі ZOOM відбулося засідання міні-педради відділення початкової та дошкільної освіти. На засіданні обговорювалися такі питання:

1.   Про дотримання академічної доброчесності здобувачів освіти в групах. Результати анкетування "Академічна доброчесність"

2.   Аналіз стану успішності та відвідування дистанційних занять  здобувачами освіти. Якість знань в групах.

3. Про стан реєстрації здобувачів освіти  ІV курсу на  НМТ-2024. 

4.   Про стан підготовки випускної документації.

5. Про стан проведення профорієнтаційної роботи серед учнів ЗЗСО на відділенні.

За результатами засідання були прийняті певні рішення до виконання які прийняті одноголосно.



КРАСНОГРАДСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ

КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

"ХАРКІВСЬКА ГУМАНІТАРНО-ПЕДАГОГІЧНА АКАДЕМІЯ"

ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

Krasnograd pedagogical professional college of Municipal Establishment "Kharkiv Humanitarian-Pedagogical Academy" of Kharkiv Regional Council

Наша адреса: Харківська область, місто Красноград, вулиця Незалежності, 47, поштовий індекс 63301

Електронна адреса: kk_hgpa@ukr.net

Ми на фейсбуці wym-1660588883495

Ютуб-канал wym-1668680148877


КРАСНОГРАДСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАХОВИЙ  КОЛЕДЖ

КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ «ХАРКІВСЬКА ГУМАНІТАРНО-ПЕДАГОГІЧНА АКАДЕМІЯ» 

ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ 

ВІДДІЛЕННЯ ПОЧАТКОВОЇ ТА ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ


Спеціальність

Спеціалізація

 

ДОШКІЛЬНА ОСВІТА

     Вихователь дітей   дошкільного віку з однією з

додаткових кваліфікацій:

  • сімейний вихователь;
  • користувач комп’ютерною технікою;
  • асистент вихователя.

 

      ПОЧАТКОВА 

ОСВІТА

    Учитель початкової школи з однією з додаткових кваліфікацій:

  • вчитель англійської мови  в початкових класах;
  • керівник гуртка образотворчого мистецтва;
  • керівник дитячого хорового колективу;
  • вчитель інформатики початкових класів;
  • -асистент учителя


   
    
28.03.2024 року
 БАТЬКІВСЬКІ ЗБОРИ – ПЛАТФОРМА ДЛЯ КОМУНІКАЦІЇ


В умовах війни на педагогічних працівників  покладена відповідальність бути готовими та спроможними повноцінно надавати освітні, інформаційні, консультаційні послуги здобувачам освіти та їх сім’ям. Саме тому питання організації комунікації з учасниками освітнього процесу посідає ключове місце в роботі наставника групи. Найбільшої актуальності набуває саме система комунікації  зі здобувачами освіти, їхніми батьками, сім’ями та педагогами через проведення батьківських зборів, що дає змогу встановити швидкий обмін інформацією та мобільність зворотного зв’язку.

28 березня 2024 року в онлайн форматі на платформі Zoom відбулися батьківські збори в групі П-11 спеціальності 013 Початкова освіта. До участі у зборах активно долучилися батьки здобувачів освіти та викладачі коледжу.

Сергій РЯБОКІНЬ, директор коледжу подякував батькам за те, що вони обрали наш коледж для навчання та виховання їх дітей.

Любов КОТЕЛЕВСЬКА, заступник директора з навчально-виховної роботи познайомила батьків із графіком освітнього процесу та екзаменами, які будуть  складати здобувачі освіти  по завершенню ІІ семестру.

Світлана СЛАБИНСЬКА, завідувачка відділення початкової та дошкільної освіти звернула увагу на:

·       результати успішності здобувачів освіти;

·       проблему сьогодення – навчання в умовах воєнного стану, в режимі тотальної економії електроенергії та нестабільного інтернету;

·       відвідування дистанційних занять здобувачами освіти;

·       особливості освітнього процесу: оцінювання здобувачів освітивиконання домашніх завдань в Google Classroom;

·       здійснила роз’яснювально-профілактичну роботу серед батьків (законних представників) щодо недопущення випадків порушення громадського порядку, попередження правопорушень неповнолітніми, участі у проросійських неформальних течіях,  відповідальність та обов’язки батьків у вихованні дітей;

·       обговорили проблеми, які виникають в процесі виховної роботи;

·       надала педагогічні та психологічні поради щодо підтримки здобувачів освіти в умовах війни.

Під час батьківських зборів викладачі-предметники ґрунтовно проаналізували свої заняття, звернули увагу на підготовку здобувачів освіти до занять та виконання домашніх завдань, акцентували увагу та аргументували чітку мотивацію до навчання, дотриманні академічної доброчесності при виконання завдань.

Батьки мали можливість поспілкуватися із наставником групи та викладачами, детальніше дізнатися про успіхи своїх дітей у навчанні, відвідуванні дистанційних занять. активній участі у різних конкурсах та житті групи.

Батьківські збори пройшли в доброзичливій атмосфері, де було встановлено максимальний контакт між батьками, адміністрацією, викладачами та  наставником групи. Ця зустріч стала чудовою платформою, де кожен міг внести свій внесок у поліпшення освітнього  процесу для наших здобувачів освіти.

Адміністрація коледжу щиро дякує батькам, які знайшли час і можливість вийти на зв'язок, адже батьківська громадськість – важливий союзник закладу освіти у вихованні та здобутті освіти молоді, формуванні життєвих цінностей, стійких переконань, відповідальності за навчання та власну поведінку. 

Світлана СЛАБИНСЬКА


    15-16 лютого 2024 року  взяла участь у підвищенні кваліфікації заступників директорів із навчально-виробничої роботи, педагогічних працівників, відповідальних за проведення практики «Організація якісної професійно-практичної підготовки для формування фахової компетенції здобувачів освіти»


    13-14 листопада 2023 року пройшла навчання за програмою підвищення кваліфікації завідувачів відділень закладів фахової передвищої освіти "Формування освітнього середовища відділення закладу фахової передвищої освіти"

5-6 грудня 2022 року пройшла навчання за програмою підвищення кваліфікації завідувачів відділень закладів фахової передвищої освіти "Впровадження інноваційних технологій в освітній процес"












Немає коментарів:

Дописати коментар